Haberler

Home » Haberler
Kocaeli’nde tıbbı aromatik merkez

Kocaeli’nde tıbbı aromatik merkez

KOCAELİ – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, katma değeri yüksek ürünler yetiştirmeye teşvik ettiği çiftçilerin gelir düzeyini artırmak ve tarımsal kalkınmaya destek sağlamak amacıyla 2020’de hayata geçirdiği, “Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi” (TABİP) kapsamında, il genelinde 1140 dekar alanda yaklaşık 4 milyon biberiye, tıbbi nane ve oğul otundan (melisa) oluşan tıbbi ve aromatik bitki toprakla buluşturuldu. Bu doğrultuda, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, istihdam edilen kadın çiftçilerle birlikte tarlada biberiye hasadı yaptı. Daha sonra, Türkiye’nin en büyük Tıbbi Aromatik Bitkiler Distilasyon Merkezinin tanıtım töreni gerçekleştirildi.

Read More
Yeni Ayçiçek Hasadı Yapıldı

Yeni Ayçiçek Hasadı Yapıldı

BURSA – Bursa’da Mudanya Belediyesi’ne ait 85 dönümlük arazide toprakla buluşan ayçiçek tohumlarının hasadı yapıldı.

Balabancık Mahallesi’ndeki hasat töreninde konuşan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, sosyal belediyeciliğe örnek bir projeye imza attıklarını belirterek, göreve geldikleri günden bu yana Uğur Böceği ve Zeytin Dalı ekipleriyle sosyal noktada vatandaşların yanlarında olduklarını hatırlattı.

Haberin devamı
Karbon Ayakizi kavramıyla sürdürülebilirliğin önemi çok daha fazla arttı !

Karbon Ayakizi kavramıyla sürdürülebilirliğin önemi çok daha fazla arttı !

Dünyada dijital enerji tüketimi yılda yaklaşık 9 oranında artıyor. Artan enerji tüketimi ve yaşanan teknolojik gelişmelerin yarattığı olumsuz etkiler nedeniyle son yıllarda çevreye duyarlı, sürdürülebilir yaklaşımlar benimsemenin önemi iyice anlaşılır hale geliyor. Sürdürülebilir hedefler ortaya koyan sektör ve şirketlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Teknoloji şirketleri başta olmak üzere pek çok şirket, gezegen ve ekosisteme minimum zarar misyonuyla hareket ediyor.

Haberin devamı